AliExpress University Türkiye

AliExpress İşletme Yönetimi Alanından Promosyon Monitörü Yönetimi

Tüm Eğitimler : https://www.aliexpress101.com/

Sosyal medya üzerinden AliExpress ile ilgili son gelişmeleri , duyuruları yepyeni içerikleri takip etmek isterseniz ;
Instagram: https://www.instagram.com/aliexpress_university/
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/aliexpress-turkiye/
Facebook : https://www.facebook.com/Aliexpress-University-107149234446158
Youtube: https://www.youtube.com/c/AliExpressUniversityTürkiye?sub_confirmation=1

Ücretsiz Mağazanızı hemen açmak için: https://login.aliexpress.com/join/seller/unifiedJoin.htm?_regbizsource=TRYouTube

AliExpress ile
Sınır Ötesi E- Ticaret, Yani E-ihracat Nasıl Yapılır?
1999’da kurulan internet devi Alibaba Group’un 2010 senesinde hayata geçirdiği B2C (işletmeden müşteriye) odaklı çevrimiçi alışveriş platformu AliExpress, dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından biridir. AliExpress 2019 yılından itibaren Türkiye’de de faaliyet göstermekte, Türk markalarının ve KOBİ’lerinin onlarca farklı ürün kategorisinden yüz binlerce ürünü 220’den fazla ülkeye gönderebilmesine olanak sağlamaktadır.
AliExpress’te kimler satıcı olabilir ?
AliExpress’te mağaza açarak ve ürün satmak için şahıs şirketi, anonim veya limited şirket gibi yasal bir kimliğe sahip şirket olmanız gerekir.

10 Maddede AliExpress İle E-ihracat
1) Ücretsiz Mağaza Açılışı
AliExpress’te mağaza açmak ücretsizdir. Platform, kategoriye göre değişen komisyon oranı dışında satıcıdan yıllık mağaza bedeli veya abonelik ücreti gibi ek bir talepte bulunmaz. Komisyon oranı kategoriye bağlı olarak %5 - 8 arasında değişmektedir.

2) Hızlı ve Kolay Kayıt
AliExpress üzerinde mağaza açmak için standart basit şirket evraklarınızı online olarak yüklemeniz yeterlidir. Mağazanız 2 iş günü içinde açılır, aynı şirket evraklarını yükleyerek farklı mail adresleri ile AliExpress üzerinde birden çok mağaza açabilirsiniz.

3) Tüm Dünyaya Tek Panelden Satış
AliExpress mağazanız üzerinden tek bir panelden 200’den fazla ülke ve bölgede, 150 milyondan fazla müşteriye ulaşabilirsiniz. Başta Rusya, Avrupa, Ortadoğu ve Amerika olmak üzere birçok pazara olan satışlarınızı tek bir panel üzerinden yönetebilirsiniz. Ülkelere göre değişen farklı yönetim panelleri ve süreçleri mevcut değildir.

4) Tahsilat Kolaylığı
AliExpress 38 farklı para birimi ve ödeme yöntemi ile sizin adınıza risk kontrolü ve tahsilat yapar, başarılı teslimatı takiben hakedişinizi sizin adınıza açılan Alipay hesabınıza ABD doları cinsinden yatırır. Türkiye’deki bir bankadan açacağınız dolar hesabına 220’den fazla ülkeden gelen siparişlerin tutarları ABD doları cinsinden aktarılır.

5) Otomatik Tercüme Desteği
AliExpress’te satış yapmak için İngilizce bilmenize gerek yok. Sistem size 18 dilde otomatik tercüme desteği verir, bu sayede hem ürünleriniz yerel dillerde listelenir, hem de müşterileriniz ile panel üzerinden kendi dilinizde kolayca iletişim kurabilirsiniz.

6) Gelişmiş Lojistik Çözümleri
AliExpress ile ürün göndermek Türkiye içerisinde bir yerden başka bir yere ürün göndermek kadar basit bir işlemdir. AliExpress’in yerel ve global lojistik partnerleri ve iş ortaklıkları ile siparişleriniz kapınızdan teslim alınır, tüm ETGB ve gümrük ve lojistik işlemleri sizin adınıza hızlı ve sorunsuz bir şekilde halledilir ve sevkiyat tamamlanır.

7) KDV Muafiyeti
AliExpress ile ürünleriniz mikro ihracat kapsamında ülkeden çıktığı için lojistik partnerinizin size vereceği ETGB belgesi sayesinde KDV muafiyetinden faydalanabilir, Türkiye’de ödediğiniz KDV’yi borcunuza mahsup edebilirsiniz.

8) Düşük İade Oranları
AliExpress’te iade oranları oldukça düşüktür çünkü müşterinin keyfi iade yapması durumunda müşteri lojistik masrafına kendi katlanmak durumundadır.

9) Ücretsiz E-İhracat Danışmanlığı
AliExpress satıcı destek merkezimizde hizmet veren deneyimli satıcı destek hattı danışmanlarımız, sadece sorularınızı yanıtlamak ile kalmaz, satışlarınızı arttırmanız için mağazanıza özel ücretsiz e-ihracat danışmanlığı sağlar.

10) Ücretsiz Satıcı Eğitimleri
AliExpress University Türkiye çatısı altında 100’lerce eğitim dökümanına ve eğitim videosuna ücretsiz ulaşabilirsiniz. Youtube kanalımız üzerinden gerçekleştirilen her hafta farklı konularda düzenlenen webinar’lar ile satışlarını geliştirmek isteyen satıcılara düzenli ücretsiz eğitim imkanı sağlanır. Dingtalk uygulaması ile hem diğer satıcılar hem de AliExpress Türkiye ekibi ile sürekli temasta olabilirsiniz.
Показать больше
Больше видео

Author: admin