Film Atölyesi

Keloğlan Aramızda Türk Filmi | Bicirik, Keloğlan'a oyun oynuyor!

Keloğlan Aramızda, Rüştü Asyalı, Suna Pekuysal , Fatma Karanfil'in oynadığı Türk 1971 yapımı Türk filmidir.
Keloğlan Aramızda filminin yönetmeni Sırrı Gültekin yapımcısı ise Hamit Gürsoy'dur. Filmin senaryosunu Turgut Özakman ...
yazmıştır. Görüntü yönetmeni ise Çetin Tunca'dır.
Keloğlan Aramızda filmimizi İngilizce altyazı seçeneği ile izleyebilirsiniz.
Keloğlan Aramızda Rüştü Asyalı, Fatma Karanfil, Ülkü Özen, Aydın Babaoğlu, Yalın Tolga, Suna Pekuysal , Hulusi Kentmen , Kadir Savun, Hayati Hamzaoğlu, Feridun Çölgeçen , Mürüvvet Sim.

Keloğlan Aramızda filminin konusu; Annesiyle birlikte İstanbul'a Dayısının yanına gelen Keloğlan'ın (Rüştü Asyalı) İstanbul'daki maceralarının anlatıldığı bir komedi filmidir. Filmde Mahallenin belalısı olan Çamur Şevket'i (Hayati Hamzaoğlu) sonunda madara eden ve mahalleliyi sıkıntıdan kurtaran Keloğlan'ın arkadaşları Tırtıl ve Bicirik ile maceraları komedi tadında izleyiciye aktarılmıştır. Keloğlan, Mahallenin en zengin adamı olan İsa Bey'in kızı Nurperi'ye âşıktır. Ancak Nurperi şehirli zengin bir kız olduğundan Keloğlan'ı fazla önemsememektedir. Ancak Keloğlan'ın haberi olmasa da aynı anda Mahallenin güzel kızlarından Fatma'da Keloğlan'a ilgi duymaktadır. Filmin Sonunda Keloğlan yaptığı iyiliklerle mahallelinin en sevdiği kişilerden olmuştur. Bu kez Nurperi Keloğlan'a aşık olur ancak Keloğlan, Nurperi'yi değil gerçek sevgiyi bulduğu Fatma'yı seçmiştir. Ayrıca Bu Film 70'li yılların İstanbul'unu görmek isteyenler için oldukça güzel görüntüler içermektedir.
[+] Показать больше
Загрузить ещё

Author: admin