Финансы и управление

Фінансові звіти стануть у формі відкритих даних

Тепер фінансові звіти стануть у формі відкритих даних


За ініціативи Мінцифри прийнято постанову, яка має допомогти боротись з корупцією на всіх рівнях та розширить перелік відкритих даних.
Уряд прийняв постанову, ключовим завданням
якої є публікація фінансової звітності у формі відкритих даних. Це вимога Плану виконання Угоди про Асоціацію з ЄС, згідно з яким Україна встановила вимоги щодо оприлюднення підприємствами фінзвітності (Директива ЄС 2013/34).
Відкриті дані мають високий економічний, соціальний та антикорупційний вплив. Тепер кожен зможе перевірити законність будівництва і наявні дозвільні документи, якість та вартість ремонту доріг, моніторити екологічний стан. Вони допомагають боротися з рейдерськими атаками та забезпечити бізнес від злочинів — є відповідні сервіси для перевірки контрагентів. Можна дізнатися про судові справи, в яких фігурує людина.
Саме на основі відкритих даних створюються сервіси та електронні інструменти, які полегшують пошук інформації, — Опендатабот, YouControl, ProvoSud тощо. Вони не тільки допомагають перевірити потрібну інформацію, а й зберегти гроші, уникнути шахрайства та тримають у тонусі прозорість органів влади.
У цій сфері Україна задає тренди, адже наш рівень розвитку відкритих даних у 2020 році становить 84%, що вище середньоєвропейського рівня на 6%.
Відтепер більше 100 нових наборів відкритих даних — обов’язкові для публікації. Це фінансова звітність, відомості державного земельного кадастру, реєстр будівельної діяльності відомості про ГТС України, дані про кількісний склад вакцин від COVID-19, інформація про кількість вільних ліжко-місць у лікарнях із запасами кисню.
Пріоритетні:
— реєстр будівельної діяльності
— відомості державного земельного кадастру, в тому числі геопросторові дані
— відомості про заборгованість щодо сплати ЄСВ
— дозволи на надрокористування
Показать больше

Author: admin